Yazılım ve Hizmetler

Kullanıcı deneyimini insani bir deneyime dönüştürün.

Toplantı odasında bir proje üzerinde konuşan bir grup Apple yazılım mühendisi

Apple mühendisleri, yazılımları tasarlarken her zaman tek kişiye odaklandı. Yazılımı kullanacak kişiye. Onlarla çalışırken, neden tüm Apple ürün ve hizmetlerinin kullanıcı dostu ve basit olduğunu, bu grubun yaptığı tüm işlerin neden her yönüyle müşterinin ihtiyaçlarına saygı duyarak tasarlandığını anlayacaksınız.

Wireless Yazılım Mühendisliği grubundaki ana Bluetooth ekibinin müdürü olan Jason, çok çeşitli Apple ürünleri için Bluetooth teknolojileri tasarlayan ve entegre eden bir ekibi yönetiyor. Tamamen wireless giriş aygıtlarına sahip ilk Mac’i tasarlama sürecinin öncülüğünü yapan bu ekip, Handoff ve Instant Hotspot gibi ürünler arası yenilikçi özellikleri de geliştirdi. Kısa süre önce, Jason’ın ekibi AirPods’un tasarlanmasında da büyük bir rol oynadı. “Her proje, bugüne kadar öğrendiğimiz şeyleri geliştirmek için yeni bir şans. Yapılan bütün o ekipler arası işleri, kurduğumuz ilişkileri ve tek bir ürün için birlikte yazdığımız yazılımları, donanım yazılımlarını ve araçları görmek beni inanılmaz derecede gururlandırıyor.”

Bir ekibe katılın, kendi öykünüzü yaşamaya başlayın.

Uygulamalar ve Çerçeveler

Takvim ile Harita gibi yerleşik uygulamalar, Keynote ile Pages gibi üretkenlik uygulamaları ve Final Cut Pro ile Logic Pro gibi ortam uygulamaları da dahil olmak üzere tüm Apple uygulamalarını Uygulama ve Çerçeveler çalışanlarımız geliştiriyor. Tüm uygulamaların kusursuz çalışmasını istediğimiz için, bu ekip aynı zamanda üçüncü taraf geliştiricileri de düşünerek UIKit ve Metal gibi çerçeveler de üretiyor. Siz de bu çalışmanın bir parçası olun, insanların günün her saatinde yaşadıkları deneyimlerin sorumluluğunu üstlenin. İş alanları: Application Development, API Design, User Interface Design, Networking, Application Protocols, Framework Development, Performance Engineering.

Uygulamalar ve Çerçeveler alanında açık pozisyonlar

Bulut ve Altyapı

Her gün binlerce komutla uğraşan yüksek performanslı sistemleri tasarlayan, geliştiren ve dağıtan bu ekibe katıldığınız an işe koyulmaya hazır olun. Siri, iCloud, Harita, iTunes Store ve Apple Music gibi iOS ve macOS uygulama ve hizmetlerinin yeni neslinin arkasında yatan, görünmeyen ama asla vazgeçilemeyecek düşünce sürecinin bir parçası olacaksınız. Bu son derece karmaşık bir iş, üstelik çok da büyük ölçekli. Üstelik çok tatmin edici. Çünkü insanların Apple deneyiminin en önemli parçalarından biri. İş alanları: Big Data, Server-Side Software Engineering, Database, Data Engineering.

Bulut ve Altyapı alanında açık pozisyonlar

Temel İşletim Sistemleri

Apple ürünlerini eşsiz kılan şey, işletim sistemi. Bu karakterin temelini oluşturan ekibe dahil olduğunuzda, işletim sisteminin aygıtın genel kimliğinin ayrılmaz bir parçası olmasını sağlamak için uğraşırsınız. Apple her zaman donanım, yazılım ve uygulamaların bir arada bulunduğu tamamen entegre bir işletim sistemine sahip olduğu için Apple’da bunu başarabiliyorsunuz. Bu grubun bir parçası olduğunuzda, iOS, macOS, watchOS ve tvOS gibi teknolojileri geliştirecek, diğer ekiplerle birlikte çalışarak dünyanın işbirliğini en çok destekleyen ürünlerini üreteceksiniz. İş alanları: Kernel, Networking, File Systems, Sensors, Transports.

Temel İşletim Sistemleri alanında açık pozisyonlar

Geliştirme/Operasyon ve Tesis Güvenilirliği

Apple’ın App Store, Apple Music, iTunes, Siri, Harita ve iCloud gibi online hizmetlerinin yönetilmesine yardımcı olarak yüz milyonlarca kullanıcıyı destekliyorsunuz. Kesintisiz bir entegrasyon ve aktarım sistemi tasarlayıp geliştirerek, her gün, dev bir altyapının kullanılabilir, ölçeklenebilir ve güvenli olmasını sağlıyorsunuz. İş alanları: Site Reliability Engineering, Systems Engineering, Telemetry Engineering, Performance Engineering, Systems Administration, Hadoop Administration.

Geliştirme/Operasyon ve Tesis Güvenilirliği alanında açık pozisyonlar

Emilie fotoğraf çekmeyi çok seviyor. Müşterilerin fotoğraf çekmesine yardımcı olmayı daha da çok seviyor. Emilie
Apple’ın iOS Fotoğraflar ve Kamera Mühendisliği ekibinde mühendislik müdürü olan Emilie, iPhone’unu kullanarak fotoğraf çekiyor

Emilie her zaman tutkulu bir fotoğrafçı oldu. Şimdi, fotoğraf çekme tutkusunu Apple’ın iOS Fotoğraf ve Kamera Mühendislik ekibindeki müdürlük görevine de taşıyor. Emilie’nin ekibi sürekli olarak mobil aygıtlardaki kameralarda yapılacak geliştirmeler üzerinde çalışıyor. “Tasarımdan donanıma ve pazarlamaya kadar, Apple’daki birçok ekiple etkileşim halindeyiz. Fotoğraf tutkum, müşterilerimiz için en iyi ürünleri geliştirmeye odaklanmama yardımcı oluyor.”

Mühendislik Projeleri Yönetimi

Apple’da tüm ekipler işbirliği içinde çalışır. Ancak bu grubun parçası olduğunuzda, farklı gruplar arasında işbirliğinin merkezi olacaksınız. Sürecin her yönünü denetleyerek projeleri başından sonuna kadar üstleneceksiniz. Proje mühendislik, pazarlama ve diğer ekiplerdeki iş arkadaşlarınız tarafından geliştirilirken, siz de çalışmaya yol göstereceksiniz. Diğer ekiplerle birlikte iCloud, iWork, Siri ve iTunes gibi sistem yazılımları, uygulamaları ve hizmetleri geliştireceksiniz. İş alanları: Technical Project Management, Evangelism, Metrics, Analytics, Program Management.

Mühendislik Projeleri Yönetimi alanında açık pozisyonlar

Bilgi Sistemleri ve Teknoloji

130.000’den fazla Apple çalışanı birbirleriyle, tedarikçilerle ve tüm dünyadan bir milyarın üzerinde müşteriyle iletişim halinde kalmayı nasıl başarıyor? Apple’ın sinir sistemi olan Bilgi Sistemleri ve Teknolojisi (IS&T) sayesinde. Apple Pay ve Apple web sitesi gibi Apple hizmetlerine güç veren dev sistemlerin, üretim ve lojistik sürecinin, mağazacılık operasyonlarının ve tüm kurumsal tesislerimizin tasarlanıp yönetilmesine yardımcı olacak sizlerin desteğiyle. IS&T aynı zamanda dünyanın dört bir yanındaki veri merkezlerimizi geliştiriyor ve yönetiyor. İş alanları: Web Application Engineering, Back-End Engineering, Mobile Software Engineering, Data Science and Applied Machine Learning, Software Quality Engineering, Security Engineering, Network Engineering, Content Delivery, Data Center Operations, Package Support for SAP and Oracle.

Bilgi Sistemleri ve Teknoloji alanında açık pozisyonlar

Yapay Öğrenme

Yapay öğrenme, Apple ürün ve hizmetlerinin neredeyse tümünde giderek daha önemli hale geliyor. Bu nedenle, bu alandaki katkılarınız, buradaki birçok grubu etkileyebilir. En iyi sonuçları elde etmek için en faydalı seçenekleri oluşturabilmek amacıyla, veriler aracılığıyla öğrenen algoritmalar geliştirmeye yardımcı olacaksınız. Ve kullanıcıların gizliliğine duyduğumuz saygı sebebiyle, tüm bunları gizlilik uzmanlarının yardımıyla yapacaksınız. Bize katılın; tahmin üreten bu teknolojilerin Harita, Siri, News gibi uygulamaların ve yeni geliştirilecek olan diğer uygulamaların bir parçası olarak neler yapabileceğine siz karar verin. İş alanları: Artificial Intelligence, Computer Vision, Data Science ve Deep Learning.

Yapay Öğrenme alanında açık pozisyonlar
Yapay Öğrenme ve Yapay Zeka rolleri hakkında daha fazla bilgi edinin.

Güvenlik ve Gizlilik

Ürün, hizmet ve altyapılarımızı tehdit eden şeyleri belirleyip engelleyen güvenli sistemler geliştirerek, müşterilerimize ve kendinize ait verileri koruyun. Bu grupta, Apple Pay ve iTunes gibi ekipler için yeni güvenlik inovasyonları geliştireceksiniz. Bir yandan da Apple’ın kullanım kolaylığı konusundaki ününü korumaya devam edeceksiniz. İş alanları: Differential Privacy Engineering, Privacy Standards Engineering, Senior Security Architecture, Security Services Engineering, Global Security Project Management.

Güvenlik ve Gizlilik alanında açık pozisyonlar

Yazılım Kalitesi, Otomasyon ve Araçlar

Kolay görünen sade tasarım. Bu grupta, Harita, iTunes Store ve iWork de dahil olmak üzere işletim sistemlerimizin, uygulamalarımızın ve hizmetlerimizin, tasarlanma amaçlarına uygun olarak kusursuz çalışmalarını sağlayacaksınız. Bunu başarabilmek için, ekip üyeleri tüm OS sürüm ve uygulamalarını tüm Apple platformlarında test ediyor. Onaylamanın yanı sıra gereken altyapı, platform ve araçları geliştiriyor. İş alanları:Quality Assurance Engineering, Integration Engineering, Software Developer in Test Engineering, Applications Engineering, Software Compatibility Engineering, Automation Engineering, Tools Development.

Yazılım Kalitesi, Otomasyon ve Araçlar alanında açık pozisyonlar

Wireless Yazılım

Wireless bağlantıyı artık çok olağan karşılıyoruz. Ama bu ekibin Wi‑Fi, Bluetooth ve GPS teknolojilerinin potansiyelini zorlama biçimi tek kelimeyle büyüleyici. Bu ekibe katılın; kusursuz bir müşteri deneyimi yaratırken wireless teknolojisiyle nasıl inovasyonlar yapabileceğinize tanık olun. İş alanları: Cellular Engineering, Systems Engineering, Carrier Engineering, Telephony Engineering, Location Engineering, Bluetooth Engineering, Wi‑Fi Engineering.

Wireless Yazılım alanında açık pozisyonlar