Software a služby

Dejte uživatelskému komfortu lidskou tvář.

Skupina softwarových inženýrů Apple diskutuje o projektu v konferenční místnosti.

Inženýři společnosti Apple se při vytváření softwaru vždy soustřeďují na jednu jedinou osobu – na člověka, který ho bude používat. Až budete pracovat v tomto týmu, uvidíte, proč jsou všechny produkty a služby Apple tak intuitivní a jednoduché a proč je každý aspekt práce tohoto týmu založený na respektu k potřebám zákazníka.

Jako manažer stěžejního týmu zabývajícího se technologií Bluetooth v oddělení Wireless Software Engineering, vede Jason tým lidí, kteří vytvářejí a integrují technologii Bluetooth do široké škály produktů Apple. Právě oni navrhli první Mac s plně bezdrátovými vstupními zařízeními a vytvořili také inovativní funkce spolupráce mezi různými produkty, například Handoff a Instant Hotspot. V nedávné době se Jasonům tým zabýval vývojem sluchátek AirPods. „Každý projekt je příležitost ještě více se zdokonalit i v tom, co už umíme. Když vidím, jak se spolupráce mezi jednotlivými týmy a náš software, firmware a nástroje spojují v jednom produktu, jsem neuvěřitelně pyšný.“

Najděte si tým, ve kterém začnete psát svůj vlastní příběh.

Apps and Frameworks

Naši lidé z týmu Apps and Frameworks vytváří všechny aplikace Apple, včetně výchozích aplikací jako Kalendář a Mapy, kancelářských aplikací jako Keynote a Pages a mediálních aplikací jako Final Cut Pro a Logic Pro. Protože navíc chceme, aby všechny aplikace bezproblémově fungovaly, vytváří tento tým také frameworky jako UIKit a Metal, které berou ohled na nezávislé vývojáře. Připojte se k tomuto týmu, a budete ovlivňovat život lidí ráno, v poledne, večer i v noci. Mezi možné oblasti práce patří vývoj aplikací, navrhování rozhraní API, navrhování uživatelského rozhraní, síťová řešení, aplikační protokoly, vývoj frameworků a zajišťování výkonnostních požadavků.

Podívejte se na volné pozice v týmu Apps and Frameworks

Cloud and Infrastructure

Když nastoupíte do týmu, který navrhuje, vyvíjí a nasazuje vysoce výkonné systémy určené ke zpracovávání miliard dotazů denně, připravte se na okamžitý zápřah. Budete součástí neviditelného, nicméně nepostradatelného duševního úsilí, které se skrývá za příští generací aplikací a služeb pro iOS a macOS, jako jsou Siri, iCloud, Mapy, iTunes Store a Apple Music. Tato práce je komplexní a její rozsah je obrovský, ale zároveň je neuvěřitelně obohacující, protože se jedná o naprosto základní součást komfortu, který Apple poskytuje lidem používajícím jeho produkty. Mezi možné oblasti práce patří zpracování velkých objemů dat, vývoj serverového softwaru, databáze a zpracování dat.

Podívejte se na volné pozice v týmu Cloud and Infrastructure

Core Operating Systems

Jedinečnost produktů Apple zajišťuje jejich operační systém. Když jste v týmu, který vytváří samotnou podstatu této jedinečnosti, pomáháte zajistit, aby se stala neoddělitelnou součástí identity samotného zařízení. Tady je to možné, protože Apple měl vždycky plně integrovaný operační systém spojující hardware, software a aplikace v jeden celek. V tomto týmu budete vyvíjet operační systémy jako iOS, macOS, watchOS a tvOS a zároveň budete spolupracovat s ostatními týmy na vytváření těch nejlépe vzájemně propojených produktů na světě. Mezi možné oblasti práce patří vývoj jádra, síťová řešení, souborové systémy, snímače a přenosy.

Podívejte se na volné pozice v týmu Core Operating Systems

DevOps and Site Reliability

Když budete pomáhat se správou online služeb jako App Store, Apple Music, iTunes, Siri, Mapy a iCloud, budete zajišťovat podporu pro stovky miliónů uživatelů. Navrhováním a vytvářením systému nepřetržité integrace a poskytování služeb budete každý den zajišťovat vysokou dostupnost, škálovatelnost a bezpečnost obrovské infrastruktury. Mezi možné oblasti práce patří spolehlivost webových služeb, systémové inženýrství, telemetrie, zajišťování výkonnostních požadavků, správa systémů a správa frameworku Hadoop.

Podívejte se na volné pozice v týmu DevOps and Site Reliability

Emilie moc ráda fotí. A ráda zákazníkům pomáhá, aby je focení bavilo ještě víc. Emilie
Emilie, technická manažerka týmu iOS Photos and Camera Engineering společnosti Apple, pořizuje fotku svým iPhonem

Emilie byla vždycky nadšenou fotografkou. Teď tuto vášeň uplatňuje i ve své pozici technické manažerky týmu iOS Photos and Camera Engineering společnosti Apple. Její tým neustále pracuje na novinkách ve fotoaparátech mobilních zařízení. „Spolupracujeme s týmy napříč celou společností Apple, od designu přes hardware až po marketing. Moje vášeň pro focení mi pomáhá soustředit se na to, aby naše produkty dávaly zákazníkům to nejlepší.“

Engineering Project Management

Základem práce všech týmů ve společnosti Apple je vzájemná spolupráce, ale tento tým je centrem, které zajišťuje partnerství napříč jednotlivými týmy. Budete dohlížet na všechny aspekty jednotlivých projektů, od začátku až do konce. Budete organizovat práci, kterou budou postupně dolaďovat kolegové v technickém, marketingovém a ostatních týmech. Společně budete vytvářet systémový software, aplikace a služby jako iCloud, iWork, Siri a iTunes. Mezi možné oblasti práce patří řízení technických projektů, prosazování konkrétních technologií, uplatňování metrik, analytika a programový management.

Podívejte se na volné pozice v týmu Engineering Project Management

Information Systems and Technology

Jak 130 000 zaměstnanců komunikuje mezi sebou, s dodavateli a s víc než miliardou zákazníků po celém světě? Spoléhají se na nervové centrum společnosti Apple – oddělení informačních systémů a technologií (IS&T). Mohli by se spoléhat i na vás. V tomto týmu budete pomáhat navrhovat a spravovat rozsáhlé systémy, na kterých běží takové služby jako Apple Pay a web Apple nebo které zajišťují provádění výrobních, logistických a maloobchodních operací a jejichž prostřednictvím jsou řízeny všechny naše pobočky. Tým IS&T taky vyvíjí a spravuje naše datová centra po celém světě. Mezi možné oblasti práce patří vývoj webových aplikací, vývoj backendových systémů, vývoj softwaru pro mobilní zařízení, informatika a aplikované strojové učení, zajišťování kvality softwaru, bezpečnostní inženýrství, projektování sítí, doručování obsahu, provoz datových center a podpora balíčků pro SAP a Oracle.

Podívejte se na volné pozice v týmu Information Systems and Technology

Machine Learning

Prakticky u všech produktů a služeb Apple nabývá stále větší důležitosti strojové učení. Vaše přispění v této oblasti proto může mít vliv na velké množství týmů. Budete pomáhat s vývojem algoritmů, které se učí z dat, a vytvářejí tak ty nejinformovanější možnosti, jež zajistí co nejlepší výsledky. A pomáhat vám s tím budou odborníci na zabezpečení soukromí, aby byla zajištěna ochrana osobních údajů uživatelů. Můžete ovlivňovat způsob, jakým se tyto prediktivní technologie budou uplatňovat v rámci Map, Siri, News a spousty dalších aplikací včetně těch, které teprve přijdou. Mezi možné oblasti a náplně práce patří umělá inteligence, počítačové vidění, nauka o datech a hluboké učení.

Podívejte se na volné pozice v týmu Machine Learning
Přečtěte si o volných pozicích v oblasti strojového učení a umělé inteligence

Security and Privacy

Chraňte údaje zákazníků stejně jako své vlastní. Vyvíjejte bezpečné systémy, které budou detekovat hrozby pro naše produkty, služby a infrastrukturu a zajišťovat jejich potřebnou ochranu. V tomto týmu budete vyvíjet nové bezpečnostní inovace pro týmy, které pracují například na Apple Pay a iTunes, a zároveň budete přispívat k dalšímu vysoce ceněnému aspektu produktů a služeb Apple – k jednoduchosti jejich používání. Mezi možné oblasti práce patří differential privacy, normy ochrany soukromí, architektura zabezpečení údajů seniorů, bezpečnostní služby a řízení globálních bezpečnostních projektů.

Podívejte se na volné pozice v týmu Security and Privacy

Software Quality, Automation, and Tools

V jednoduchosti je síla. V tomto týmu budete zajišťovat, aby naše operační systémy, aplikace a služby, včetně Map, iTunes Storu a iWork, fungovaly tak hladce, jak byly navrženy. Aby to bylo možné, členové tohoto týmu testují kvalitu všech verzí operačních systémů a aplikací na všech platformách Apple, a k tomu vyvíjejí potřebnou infrastrukturu, platformu a nástroje. Mezi možné oblasti práce patří zajišťování kontroly kvality, zajišťování integrace, vývoj a testování softwaru, vývoj aplikací, zajišťování kompatibility softwaru, automatizace a vývoj nástrojů.

Podívejte se na volné pozice v týmu Software Quality, Automation, and Tools

Wireless Software

Bezdrátovou konektivitu už považujeme za samozřejmost, ale práce tohoto týmu, která plně využívá potenciál technologií Wi‑Fi, Bluetooth a GPS, je něco jako magie. Připojte se k tomuto týmu a uvidíte, jaké inovace můžete ještě dále vylepšit bezdrátovými technologiemi a zajistit tak perfektní úroveň uživatelského komfortu. Mezi možné oblasti práce patří vývoj mobilních řešení, vývoj systémů, komunikace s operátory, telefonické služby, práce s polohovými údaji, implementace technologie Bluetooth a implementace technologie Wi‑Fi.

Podívejte se na volné pozice v týmu Wireless Software